Henkilökunta

Lasse Svens

Toimitusjohtaja

Puh. 050 056 2945
020 786 1411
lasse.svens@stiftelsenabo.fi

Eva Perälä

Toimitusjohtajan sihteeri

Puh. 040 086 3356
020 786 1419
eva.perala@stiftelsenabo.fi

Marian Westerlund

Talousjohtaja

Puh. 040 751 0797
020 786 1420
marian.westerlund@stiftelsenabo.fi

Christina Henriksson

Osastosihteeri

Puh. 050 362 8645
020 786 1421
christina.henriksson@stiftelsenabo.fi

Catrin Gustafsson

Toimistosihteeri

Puh. 050 362 3738
020 786 1417
catrin.gustafsson@stiftelsenabo.fi

Ellen Söderlund

Kiinteistöassistentti

Puh. 040 772 3228
020 786 1418
ellen.soderlund@stiftelsenabo.fi

Elina Latvakangas / vanhempainvapaalla 11.2.2019 alk.

Controller

Puh. 050 363 1496
020 786 1415
elina.latvakangas@stiftelsenabo.fi

Jenny Knuts

Reskontran hoitaja

Puh. 050 593 6671
020 786 1412
jenny.knuts@stiftelsenabo.fi

Mathias Hellberg

Controller

Puh. 040 777 3988
020 786 1424
mathias.hellberg@stiftelsenabo.fi

Christian Backholm

Sijoitusjohtaja

Puh. 040 545 7099
020 786 1422
christian.backholm@stiftelsenabo.fi

Daniel Raukunen

Salkunhoitaja

Puh. 050 531 7729
020 786 1414
daniel.raukunen@stiftelsenabo.fi

Tiina Teppala

Back and Middle Office Specialist

Puh. 040 801 1929
020 786 1423
tiina.teppala@stiftelsenabo.fi

Ari Ahokas

Kiinteistöpäällikkö, Åbo Akademin kiinteistöt

Puh. 050 022 3303
020 786 1442
ari.ahokas@stiftelsenabo.fi

Mika Soinio

Kiinteistöpäällikkö, kaupalliset kiinteistöt

Puh. 040 775 8545
020 786 1443
mika.soinio@stiftelsenabo.fi

Kim Pettersson

Kiinteistövalvoja

Puh. 040 538 4858
020 786 1440
kim.pettersson@stiftelsenabo.fi

Matti Kaijankoski

Kiinteistövalvoja

Puh. 040 086 1276
020 786 1441
matti.kaijankoski@stiftelsenabo.fi

Ulrika Grägg

Intendentti, vastaa säätiön museoiden toiminnasta ja taidelainoista

Puh. 040 866 9777
020 786 1416
ulrika.gragg@stiftelsenabo.fi

Anni Mannevaara

Museoassistentti, Ett hem-museo, Piispankatu 14, Turku

Puh. 050 363 2982
020 786 1470
anni.mannevaara@stiftelsenabo.fi

Maria Jansén

Museoassistentti, Casa Haartman, Naantali

Puh. 040 674 4930
020 786 1471
maria.jansen@stiftelsenabo.fi

Joakim Alander

Kirjastoamanuenssi, Donner-instituutti,  Piispankatu 13, Turku

Puh. 050 361 0710
020 786 1451
joakim.alander@abo.fi

Björn Dahla

Kirjastonhoitaja, Donner-instituutti,  Piispankatu 13, Turku

Puh. 050 362 3189
020 786 1450
bjorn.dahla@abo.fi

Malin Fredriksson

Kirjastoamanuenssi, Donner-instituutti,  Piispankatu 13, Turku

Puh. 050 362 3269
020 7861 453
malin.fredriksson@abo.fi

Ruth Illman

Johtaja, Donner-instituutti, Piispankatu 13, Turku

Puh. 050 363 0199
020 786 1462
ruth.illman@abo.fi

Linda Annunen

Koordinaattori, Åbo Akademin säätiön tutkimuslaitos,  Piispankatu 13, Turku

Puh. 050 361 7394
020 786 1430
linda.annunen@stiftelsenabo.fi

Inger Jakobsson-Wärn

Intendentti, Sibeliusmuseo, Piispankatu 17, Turku

Hallinto, näyttely- ja konserttitoiminta, soitinkokoelmat

Puh. 050 409 6422
020 786 1473
inger.jakobsson-warn@stiftelsenabo.fi

Unna Toropainen FM

Museopedagogi, Sibeliusmuseo, Piispankatu 17, Turku

Museopedagogiikka, opastukset, elämyspolku, näyttely- ja konserttitoiminta

Puh. 050 409 6436
020 786 1474
unna.toropainen@stiftelsenabo.fi

Anna Engberg FM

Museosihteeri, Sibeliusmuseo, Piispankatu 17, Turku

Museon vastaanotto, varaukset, taloushallinto, museokauppa

Puh. 050 362 5828
020 786 1472
anna.engberg@stiftelsenabo.fi

Sanna Linjama-Mannermaa

Amanuenssi, Sibeliusmuseo, Piispankatu 17, Turku

Arkistokokoelmat, tutkija- ja muut tiedustelut,

Puh. 020 786 1476
sanna.linjama-mannermaa@stiftelsenabo.fi

Henrica Lillsjö

Arkistoamanuenssi (osa-aikainen, ti-to), Sibeliusmuseo, Piispankatu 17, Turku

Arkistokokoelmat, tutkija- ja muut tiedustelut

Puh. 020 786 1475
henrica.lillsjo@stiftelsenabo.fi